Peller dúc az olímpiákon

2003. február 14. - a Magyar és Világ postagalamb sportjának történelmi dátuma! Peller József Lievinben második olimpiai aranyérmét nyerte, így ő lett az első a világon, aki kétszeres olimpiai bajnoka sportunknak!

A sors nagy igazságtalansága, hogy az információ áramlás jelenlegi állapotában csupán egy apró hírré zsugorodott e sporttörténeti eredmény. Peller József 47 éves kitartó és eredményes munkája lett megkoronázva Lievinben.

Az Olimpiai kategóriákat Carlos Marquez Prats úr az FCI elnöke 1995-ben Ultrechtben modernizálta és tette egyenlő feltételrendszerek alá. Létrehozta az első 4 kategóriát ami az évek alatt további 5 kategóriával bővült.

1 év

Nemzetenként korlátlan verseny engedélyezett. Két (vagy egy) év alapján minden nemzet számára a kilométer és létszám adott. Az eredményeket egy úgynevezett koefficiens számítással számolják ki. Ez a következőképpen néz ki:

Az elért helyezést megszorozzák 1000-el és elosztják az indított galambok számával ami a képletben maximálva van 5000 galambban. Így ha több mint 5000 galamb indul akkor is 5000-el kell osztani.